Jak to działa

Kiedy chcesz wyrzucić odpadki normalnie musisz dotykać pokrywy kosza na śmieci albo ją otwierać za pomocą nożnego przycisku. Czyli trzeba dotykać pojemnik z odpadami albo ręką albo nogą. Na szczęście firma NINE STARS po długoletnich badaniach wynalazła i wprowadziła na rynek inteligentny kosz na śmieci otwierany i zamykany poprzez mechanizm uruchamiany źródłem czujnika podczerwieni. Teraz możemy wyrzucać odpadki nie dotykając kosza, który jest zwykle siedliskiem wielu bakterii.

W momencie zbliżenia dłoni albo innych obiektów w odległości ok. 10 cm nad czujnik podczerwieni umieszczony z przodu pokrywy kosza, kosz otworzy się automatycznie oraz zamknie po wrzuceniu odpadków do jego wnętrza.

Ten innowacyjny system zawiera elektroniczny czujnik podczerwieni, który wyzwala impuls otwierający/zamykający pokrywę produkowanych przez NINE STARS pojemników (koszy na śmieci). Jest to wysokiej jakości, nowoczesny technologicznie produkt. Wyprodukowany z komponentów plastikowych (pokrywa) oraz stali nierdzewnej (pojemnik kosza) albo tylko z plastiku (pojemniki na odpady medyczne). Pojemniki są wyposażone w specjalne pierścienie podtrzymujące plastikowe worki na śmieci, które gwarantują estetyczny wygląd pojemnika. Nasz produkt jest zaawansowany technologicznie i gwarantuje bardzo niski pobór energii.


Więcej informacji

Bentlex - Działania kosza bezdotykowego

Działanie

 1. Dioda na pokrywie pulsuje - kosz na śmieci jest gotowy do pracy
 2. Kiedy pokrywa otwiera się automatycznie - dioda świeci na zielono
 3. Kiedy pokrywa zamyka się automatycznie - dioda świeci na czerwono
 4. Kiedy pokrywa jest otwierana na stałe ręcznie, poprzez naciśnięcie przycisku "OPEN", dioda miga na zielono co 6 sekund.
 5. Kiedy baterie są bliskie wyczerpania dioda miga na żółto co 6 sekund

Montaż baterii

 1. Podnieś pokrywę kosza na śmieci
 2. Na dolnej części pokrywy znajdziesz pojemniki na baterie, do których należy załadować baterie zgodne ze specyfikacją kosza
 3. Baterie alkaliczne zapewniają prawidłowe funkcjonowanie kosza przez 2 lata przy założeniu otwierania/zamykania pokrywy kosza 20 razy dziennie

Informacje dla użytkownika

 1. Nie należy myć pokrywy pojemnika pod bieżącą wodą, ponieważ wbudowany w pokrywę mechanizm elektroniczny może ulec uszkodzeniu
 2. Nie naciskać rękami na otwartą pokrywę pojemnika - kosz otwiera się i zamyka BEZDOTYKOWO!
 3. Jeżeli pokrywa nie otwiera się prawidłowo należy sprawdzić baterie
 4. Czujnik podczerwieni nie powinien być poddany na bezpośrednią, ciągłą ekspozycję światła słonecznego
 5. Worek należy założyć w następujący sposób: najpierw przełożyć worek na śmieci przez pierścień a następnie zamontować pierścień w pojemniku kosza na śmieci. W ten sposób worek nie będzie widoczny na zewnątrz, kosza
 6. Chcąc skorzystać z kosza zbliż dłoń w okolice czujnika podczerwieni (na odległość ok. 10 cm). Klapa pojemnika otworzy się w przeciągu 0,5 sekundy i następnie zamknie się automatycznie po upływie 3 sekund po wyrzuceniu odpadków do pojemnika oraz odsunięciu dłoni.
 7. Funkcja OPEN/CLOSE
  Po naciśnięciu przycisku "OPEN" pokrywa otworzy się automatycznie i nie zamknie się do momentu naciśnięcia przycisku "CLOSE". Ta funkcja umożliwia pozostawienie kosza na stałe otwartego, jeżeli istnieje taka konieczność Funkcja OPEN/CLOSE jest dostępna w wybranaych modelach. Informacja o niej znajdziesz na karcie produktu w zakładce Specyfikacja (Przycisk "OPEN/CLOSE")